Gmina Kamieńsk
http://kamiensk.pl

01 czerwca 2018 08:21 | Aktualności

Powiatowy Dzień Dziecka na Sportowo

 

 

Cóż to były za emocje! Mimo upalnej aury dzieci z uśmiechami na twarzach wzięły udział w atrakcjach przygotowanych w ramach VIII Powiatowego Dnia Dziecka, który odbył się w Kamieńsku.

Dzień dziecka organizowany przez Powiat Radomszczański wraz z gminą Kamieńsk upłynął pod znakiem sportu. Dla uczniów przygotowano dwa turnieje. W szranki piłkarskie stanęło 5 drużyn, z kolei w turnieju Bubble Football zgłosiło się aż 10 zespołów. Rywalizacja była zacięta, bo nikt nie chciał oddać miejsca na podium.

W turnieju piłki nożnej pierwsze miejsce zajęła drużyna z PSP w Gomunicach, drugie z PSP z Kamieńska. Zwycięzcy — z rąk sekretarza powiatu Tomasza Kornackiego — odebrali puchar starosty oraz nagrodę dla drużyny. Trzecie miejsce przypadło piłkarzom z PSP nr 6 w Radomsku. Nagrody oraz pamiątkowe medale wręczali również wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Radomszczańskiego — Bożena Sewerynek oraz burmistrz Kamieńska — Bogdan Pawłowski.

W turnieju Bubble Football na podium stanęła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobryszycach, II miejsce zajęło Gimnazjum z Kamieńska grupa druga, a III miejsce przypadło uczniom gimnazjalistom z Kamieńska z grupy pierwszej. W turnieju dmuchanych kul oceniono również zespoły składające się z samych dziewcząt. I tak – pierwsze miejsce zajęły zawodniczki z PSP w Kamieńsku, drugie – uczennice PSP w Gorzędowie grupa druga, a trzecie miejsce przypadło drużynie trzeciej z PSP w Gorzędowie.

Podczas obchodów dnia dziecka rozegrano również dość trudny zdaniem uczestników turniej paintballa. W szranki strzeleckie stanęło ponad 80 dzieci, z czego najcelniejszym okiem może się chwalić Michał Górny (80 pkt), Mikołaj Zarzycki (63 pkt) oraz Emil Cieślak (58 pkt). Wśród dziewczyn najcelniej strzelała Klaudia Górna (37 pkt) i Kaja Jakubczyk (27 pkt).

Oprócz sportowych atrakcji w Kamieńsku można było skorzystać z dmuchańcy i fotobudki. Stowarzyszenie Sympatyków Pojazdów Militarnych "ROTA" zaprezentowało pojazdy militarne, można było też postrzelać a za pomocą wykrywacza metali odnaleźć zakopany skarb w ziemi.

Źródło: Powiat Radomszczański

Zdjęcia: