AAAPowiększ tekst Mapa strony RSS

Aktualności

24 kwietnia 2017 08:22 | Aktualności

Laureat i finalista Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

 

 

 

 

"Jesteście najlepszymi z najlepszych" – takimi słowami zwrócił się w piątek 7 kwietnia 2017 r. w Łodzi kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski do laureatów oraz finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Podziękował także nauczycielom i rodzicom uczniów, którzy na co dzień motywują młodzież do zdobywania wiedzy i rozwijania talentów.

Wśród uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki, znalazł się nasz gimnazjalista – Mateusz Olejnik, który zajął II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Geografii. Jest to ogromne osiągnięcie, ponieważ poziom tych konkursów jest niezwykle wysoki. Świadczyć może o tym fakt, że do tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych zgłosiło się prawie 20 tys. gimnazjalistów, a tytuł laureata uzyskało 253 uczniów. Konkursy odbywały się w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Na tym ostatnim należało zdobyć minimum 90% maksymalnej liczby punktów. Ucznia do konkursu przygotowywała p. Joanna Fryś – nauczyciel geografii.

Laureatom i finalistom gratulowali, wręczali książki i dyplomy łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski, wicekurator Elżbieta Ratyńska, dyrektor Biura Wojewody Zbigniew Natkański oraz dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej Danuta Zakrzewska.
Uczniowie otrzymali pięknie wydane powieści, encyklopedie, atlasy i albumy. Nauczyciele – listy gratulacyjne.

Laureaci są zwolnieni z części egzaminu gimnazjalnego obejmującej przedmiot, w którym uzyskali tytuł (otrzymują z niej maksymalną liczbę punktów), a do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej zostaną przyjęci poza kolejnością.

Należy również nadmienić, że Mateusz uzyskał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii oraz Wiedzy o społeczeństwie. W obu tych konkursach nauczycielem prowadzącym była p. Teresa Lorenc.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Źródło: http://pgkamiensk.superszkolna.pl/

Przeczytano: 836 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

ESP(A)
ESP(B)
ESP(C)
ESP(D)
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Elektroniczny Dziennik Urzędowy
BIP