AAAPowiększ tekst Mapa strony RSS

Aktualności

09 maja 2017 15:13 | Aktualności

Dzień Patrona w ZSP w Gorzędowie

 

 

 

 

Kwiecień jest miesiącem szczególnym w historii naszej szkoły. Na ten miesiąc przypadają bowiem obchody Dnia Patrona. Corocznie, w ostatnią środę kwietnia, czcimy pamięć Józefa Adamowskiego.

Tegorocznym obchodom Święta Patrona towarzyszył wyjątkowy nastrój.

Po mszy świętej, którą odprawił Ksiądz Proboszcz Cezary Kaleta, udaliśmy się do szkoły, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście, a wśród nich rodzina naszego Patrona – syn Józefa Adamowskiego, Wiesław Adamowski  z żoną Anną oraz wnuczkami – Olą i Anią. Swoją osobą zaszczycili nas również przedstawiciele gminy Kamieńsk na czele z Burmistrzem, Panem Bogdanem Pawłowskim, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, Dyrektorzy szkół gminy Kamieńsk, Prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Grzędowa „Razem” oraz przedstawiciele Rady  Rodziców.

Po części oficjalnej uczniowie przedstawili montaż słowno – muzyczny, podczas którego przybliżyli postać naszego Patrona. Inspiracją do tegorocznego scenariusza stała się kronika, którą prowadził Józef Adamowski. To z niej dowiadujemy się, że jego działalność, zarówno w szkole jak i na terenie Gorzędowa, była bardzo bogata i owocna w wiele przedsięwzięć i ciekawych wydarzeń. Postanowiliśmy pokazać część z nich tak, jakby je widział nasz Patron, gdyby żył w dzisiejszych czasach. Dlatego na scenie można było zobaczyć inscenizację „Rzepki” na podstawie wiersza Juliana Tuwima oraz układ taneczno – marszowy w wykonaniu  mażoretek. Nie zabrakło również śpiewu harcerzy i tańca ludowego w wykonaniu najmłodszych uczniów.

Nasi „aktorzy” po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i pokazali, że scena jest miejscem, gdzie mogą zaprezentować swoje talenty w całej okazałości.

Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem dla zaproszonych gości, gdzie kulminacyjnym daniem był tort w kształcie kroniki stanowiącej symbol pamięci i źródło wiedzy, której strona została właśnie zapełniona kolejnym wpisem o dzisiejszym święcie...

Źródło: http://pspgorzedow.superszkolna.pl

Przeczytano: 703 razy. Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

Zdjęcia:

ESP(A)
ESP(B)
ESP(C)
ESP(D)
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Elektroniczny Dziennik Urzędowy
BIP