AAAPowiększ tekst Mapa strony RSS

Aktualności

20 czerwca 2017 09:33 | Aktualności

Obchody XIX Dni Kamieńska zakończone

 

 

 

Zakończyły się kolejne to już XIX Dni Kamieńska -  rodzinne   „święto”  naszej  społeczności samorządowej. Organizator festynu Burmistrz  Kamieńska   dołożył wszelkich starań aby  tegoroczny festyn  był urozmaicony, aby każdy uczestnik  mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Festyn tradycyjnie rozpoczęto w sobotę  17 czerwca. Dominowała  muzyka disco-polo w wykonaniu zespołów Verdis i Enjoy. Na scenie zaprezentował się również  miejscowy zespół Antrax.

Do późnych godzin nocnych uczestników festynu bawił zespół taneczny podczas zabawy tanecznej   „ Pod  Gwiazdami ”

 

Drugi dzień  festynu  - 18 czerwca niedziela – powitał nas piękną słoneczną pogodą. O godz. 15.00 na scenie zaprezentowali się  harcerze z Kamieńska. W ich wykonaniu przy akompaniamencie gitary usłyszeliśmy kilka popularnych  obozowych piosenek harcerskich.

 Barwny i humorystyczny program  przedstawiła młodzież  z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w  Gorzędowie.  Młodzi szkolni artyści  w sposób profesjonalny zaprezentowali   inscenizację Rzepki . Bajka ta cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród najmłodszych.

W programie festynu nie mogło zabraknąć miejsca dla naszej młodzieżowej orkiestry dętej. Orkiestra pod batutą Pana Włodzimierza Sambora  zaprezentowała na scenie  kilka popularnych utworów. Orkiestra dęta posiada dość bogatą historię  i jest laureatem wielu prestiżowych konkursów orkiestr dętych.

Na scenie swoje umiejętności  muzyczno-wokalne zaprezentował zespół  rockowy  Eddie.

Fani  biesiady śląskiej  mieli okazję obejrzeć  występ popularnego i lubianego na Śląsku i nie tylko zespołu Brygidy i Roberta Łukowskich.

Gwiazdą   tegorocznego festynu był zespół Piękni i Młodzi. Artyści podczas koncertu zaprezentowali wiele  popularnych utworów muzycznych. Licznie zgromadzona publiczność owacyjnie podziękowała  artystom za wspaniały występ.

W świat  barwnej muzyki cygańskiej wprowadził publiczność  występ zespołu  Don Wasyl – Junior.   Romantyczne i melodyjne utwory w wykonaniu lidera zespołu oraz piękne tancerki  w barwnych cygańskich strojach na długo pozostaną w naszej pamięci.

Uwieńczeniem tegorocznego festynu gminnego był profesjonalnie wykonany pokaz pirotechniczny.

W  programie festynu nie mogło zabraknąć miejsca dla imprez towarzyszących. Na ul. Sportowej w ramach Moto Show Kamieńsk  fani motoryzacji mogli obejrzeć wiele ciekawych pojazdów.

Najmłodsi uczestnicy festynu mieli okazję przejechać się wierzchem na kucykach. Druhowie z OSP w Kamieńsku  zorganizowali pokaz najnowszego sprzętu ratownictwa drogowego będącego w ich dyspozycji.

Wielkim kunsztem kulinarnym i profesjonalizmem wykazały się  panie z kół gospodyń wiejskich  z Ochocic, Koźniewic, Pytowic i Gałkowic Starych. W znakomity sposób na swoich stoiskach   zaprezentowały regionalne potrawy. Należy dodać, że smakoszy tych potraw nie brakowało. Podsumowaniem ich  pracy był konkurs kulinarny, którego rozstrzygnięcie można było oglądać na scenie festynu.

 Dużą popularnością cieszyło się Wesołe miasteczko , bezpłatny plac zabaw dla dzieci kule wodne, pływające łabędzie. W świat bajki wprowadzały zgromadzoną  publiczność chodzące bajkowe  maskotki . Malowanie twarzy to kolejna festynowa atrakcja ciesząca się szczególnym powodzeniem wśród dzieci.

Pewną nowością w programie festynu cieszącą się dużym zainteresowaniem była wystawa różnych zwierząt  pt. Mini-zoo . Zgromadzono tutaj m.in. wiele gatunków ptaków,  był osioł, koza , paw, dominowały jednak  różne rasy królików.

Nad bezpieczeństwem uczestników festynu czuwały profesjonalne służby. Na terenie festynu  ład i porządek zabezpieczała wynajęta profesjonalna ochrona, która ściśle współpracowała z policją. Dla zapewnienia pierwszej fachowej pomocy medycznej  uczestnikom festynu wynajęto ratownika medycznego.

Następny festyn gminny  za rok, sympatyków tej rozrywki zapraszamy już dzisiaj.

Przeczytano: 1881 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

ESP(A)
ESP(B)
ESP(C)
ESP(D)
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Elektroniczny Dziennik Urzędowy
BIP