AAAPowiększ tekst Mapa strony RSS

Aktualności

07 sierpnia 2017 11:46 | Aktualności

3. Ultra Kamieńsk

W niedzielę odbyła się trzecia edycja Ultra Kamieńsk. Na starcie biegu stanęła rekordowa liczba 278 zawodników, którzy podobnie jak w latach ubiegłych zmierzyli się z dwoma dystansami 25 oraz 50 km.

Na dystansie 25 km najszybszy okazał się Piotr BĘTKOWSKI z Warszawy pokonując trasę w czasie 01:43:39 poprawiając ubiegłoroczny rekord trasy Błażeja SKOWROŃSKIEGO z LKS Koluszki 1:44:17. W rywalizacji Pań najlepsza okazała się Martyna WIŚNIEWSKA z Warszawy która uzyskała czas 02:04:50 co również jest nowym rekordem trasy!

Dystans dwukrotnie dłuższy w limicie czasu ukończyło 64 biegaczy. Najszybszy okazał się Janusz CŁAPIŃSKI z Łodzi, który 50 km pokonał w czasie 04:18:11 co również jest nowym rekordem imprezy. Najszybszą Panią została Jolanta KAMIŃSKA z Marek uzyskując czas 05:38:05.

W 3. Ultra Kamieńsk wystartowało 12 członków Stowarzyszenia Aktywni Kamieńsk. Najszybciej dystans 25 km pokonał Piotr Kułak zajmując bardzo wysokie 9 miejsce z czasem 2:03:08. Dystans 50 km najszybciej pokonał Kamil Bąkowicz z czasem 4:59:58 co dało mu 13 miejsce.  Gratulujemy!

Ultra Kamieńsk odbyło się dzięki współpracy firmy inesSport, OSIR Góra Kamieńsk oraz Aktywnych Kamieńsk. Honorowy patronat nad biegiem objął Burmistrz Kamieńska – Bogdan Pawłowski oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego – Andrzej Plutecki.

Przeczytano: 708 razy. Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry