AAAPowiększ tekst Mapa strony RSS

Aktualności

09 października 2017 12:27 | Aktualności

Święto Seniora

 

 

 

W dniu 8 października br w Domu Ludowym w Kamieńsku odbyła się doroczna uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych zwana również Dniem Seniora.

Święto to zostało ustanowione 14 grudnia 1990 r przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych i obchodzone jest na świecie corocznie w dniu 1 października.

Obchody tego święta to doskonała okazja do zwrócenia uwagi na problemy osób starszych. Jak podają statystyki w roku 1950 na świecie żyło ok. 200 mln osób powyżej 60 roku życia.

Szacuje się, że w roku 2020 osób starszych na świecie będzie ok. miliard. W Polsce obecnie żyje ok. 6 mln seniorów, a w naszej Gminie ok. 1000.

Na wstępie uroczystości Burmistrz  Kamieńska Pan  Bogdan Pawłowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Kamieńsku Pan Jarosław Kozik złożyli wszystkim Seniorom z naszej Gminy życzenia oraz wręczyli kwiat na ręce Pani Zofii Zarzyckiej - Prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Kamieńsku jako symbol pamięci i szacunku dla wszystkich Seniorów z terenu naszej Gminy.

Program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję rozpoczęła młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamieńsku, a następnie na scenie zaprezentowali się członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Kamieńsku w inscenizacji „Powróćmy jak za dawnych lat”

Uroczystość zakończył koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Kamieńska.

Przeczytano: 870 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

ESP(A)
ESP(B)
ESP(C)
ESP(D)
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Elektroniczny Dziennik Urzędowy
BIP