AAAPowiększ tekst Mapa strony RSS

Aktualności

27 marca 2018 13:20 | Aktualności

Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej

 

 

 

W dniu 23 marca w Domu Ludowym im. Kazimierza Tazbira w Kamieńsku odbyło się otwarcie wystawy "Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej - spotkajmy się w radomszczańskim". Wystawę otworzyli burmistrz Kamieńska Bogdan Pawłowski, Andrzej Cieślik dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim oraz Anna Kulikiewicz komisarz pleneru z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

Prace zostały wykonane podczas X edycji pleneru malarskiego dotyczącego regionu łódzkiego. Poprzednie edycje plenerów odbyły się w powiecie poddębickim, pabianickim, opoczyńskim i zgierskim.

W ramach projektu, tworzonego przez 10 minionych lat powstało około 700 obrazów, wzięło w nim udział 262 artystów, odbyło się około 200 wernisaży w całym województwie łódzkim i wydrukowano 10 000 katalogów.

W Kamieńsku gościliśmy twórców Elżbietę Kusińską instruktor w Galerii OGRÓD SZTUKI, która jest autorką pracy pt. "Świtezianka" oraz Mariusza Gosławskiego z Bełchatowa autora pracy pt. "Kościół w Kamieńsku".

Plener oraz wystawa „Pejzaż malowany ziemi łódzkiej – spotkajmy się w powiecie radomszczańskim” objęte są patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego, Starosty Powiatu Radomszczańskiego, Prezydenta Miasta Radomska oraz Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego.

Wystawa obrazów, na których są pejzaże, zabytki architektury świeckiej i sakralnej, zabytki przyrody oraz ważne miejsca związane z lokalną historią powiatu radomszczańskiego dostępna była dla zwiedzających również w sobotę i niedzielę.

Przeczytano: 939 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

ESP(A)
ESP(B)
ESP(C)
ESP(D)
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Elektroniczny Dziennik Urzędowy
BIP