AAAPowiększ tekst Mapa strony RSS

Aktualności

29 maja 2018 18:57 | Aktualności

Dzień Patrona

 

 

 

W dniu 29 maja w PSP w Kamieńsku miała miejsce uroczystość Dnia Patrona.
Tegoroczny jubileusz uczczono  analizując działalność patriotyczną św. Jana Pawła II, gdyż treści te skorelowane są z obchodami 100. rocznicy  odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczystość rozpoczęła się o godz. 8.00  na holu szkoły. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły oraz zapaleniu znicza pod popiersiem Patrona głos zabrała dyrektor p. Ewa Gronostaj Urbańska, która  przywitała wszystkich gości przybyłych na uroczystość szkolną.
Następnie rozpoczął się koncert pieśni  religijnych i patriotycznych pod hasłem "OJCU ŚWIĘTEMU ŚPIEWAJMY" w wykonaniu uczniów z klas IV- VII i chóru szkolnego. Podczas występu uczniowie przypomnieli zgromadzonym słowem, piosenką oraz scenką z życia jakim Jan Paweł II był człowiekiem. Jak bardzo kochał ludzi na całym świecie, że nigdy nie zapomniał o swojej Ojczyźnie - Polsce, o kraju, który tak bardzo wielbił i choć ciałem był od niego daleko, sercem nigdy go nie opuszczał. Całość występu  dopełniły prezentacje multimedialne.
Na zakończenie wystąpił Burmistrz Kamieńska p. Bogdan Pawłowski, który złożył kwiaty pod popiersiem św. Jana Pawła II, a następnie zachęcał wszystkich do wzorowania się na Patronie i podążania jego ścieżką. Następnie dyrektor szkoły p. Ewa Gronostaj Urbańska podziękowała uczniom i nauczycielom: p. Małgorzacie Kowalczyk - Barańskiej, p. Marzenie Górnej - Turlejskiej, p. Marlenie Mroczkowskiej - Madejczyk i p. Lidii Piekarskiej za przygotowanie pięknej uroczystości.
Tegorocznym  obchodom towarzyszył wyjątkowy nastrój. Było wesoło, kolorowo, ale też refleksyjnie, wzruszająco i patriotycznie.
W ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły uczniowie z klas III złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem św. Jana Pawła II w Kamieńsku.


Źródło: http://pspkamiensk.superszkolna.pl/

Przeczytano: 765 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

ESP(A)
ESP(B)
ESP(C)
ESP(D)
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Elektroniczny Dziennik Urzędowy
BIP