AAAPowiększ tekst Mapa strony RSS

Aktualności

12 czerwca 2018 14:52 | Aktualności

XX Dni Kamieńska - niedziela 10 czerwca

 

 

 

Drugi dzień festynu rozpoczął się występem harcerzy z Kamieńska. Tuż po nim na scenie swoje umiejętności artystyczne przedstawili publiczności emeryci i renciści zrzeszeni w Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów w Kamieńsku. W barwnych strojach retro przedstawili wspaniały program. Zdaniem wielu osób gwoździem występu  była humorystyczna Ballada o Wiśniewskiej. Brawo artyści - amatorzy, dziękujemy za popis artystyczny i czekamy na kolejne występy.

W atmosferę brazylijskiego karnawału zgromadzoną publiczność przeniósł występ samby karnawałowej Samba Brasil Show.

Miłośnicy muzyki góralskiej mieli okazję wysłuchać i obejrzeć występ popularnego zespołu góralskiego Zbóje. Podczas koncertu zespołu na scenie nie zabrakło atrybutów zbójnickich. Jeden ze śmiałków z widowni został zakuty w dyby, a zakuwający go zbójnik odprawił cały związany z tym rytuał.

Muzykę prosto ze Śląska zaprezentował znany i powszechnie lubiany zespół Blue Party.

Licznie zgromadzona publiczność z dużą owacją przyjęła koncert zespołu Akcent z Zenonem Martyniukiem.

Dodatkową atrakcją jubileuszowego festynu były imprezy towarzyszące. Miłośnicy motoryzacji mogli podziwiać odrestaurowane zabytkowe pojazdy mechaniczne. Wesołe miasteczko, darmowy plac zabaw czy też warsztaty ceramiczne to doskonała atrakcja dla młodzieży i najmłodszych uczestników festynu. Kolejna atrakcja festynu to wystawa obrazów miejscowych artystów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa obrazów malowanych kawą. Twórca tych obrazów na żywo podczas festynu malował swoje obrazy kawą.

Pokaz sokołów to następna atrakcja festynu. Właściciel tych barwnych ptaków ciekawie o nich opowiadał, a niektórym osobom udało się potrzymać sokoła na ręce oczywiście odpowiednio zabezpieczonej specjalną rękawicą.

Tradycyjnie jak co roku podczas festynu doskonale prezentowały się koła gospodyń wiejskich z Gałkowic Starych, Koźniewic, Ochocic i Pytowic.

Na zakończenie festynu zgromadzona publiczność obejrzała wspaniałe efekty pokazu pirotechnicznego.

 

Burmistrz Kamieńska składa podziękowanie wszystkim uczestnikom festynu za udział w tej dorocznej imprezie gminnej, a szczególne podziękowania kieruje do sponsorów imprezy za ich pomoc finansową, a mianowicie dla: FB Serwis Kamieńsk Sp. z o.o oraz dla PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Przeczytano: 1785 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

ESP(A)
ESP(B)
ESP(C)
ESP(D)
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Elektroniczny Dziennik Urzędowy
BIP