Aktualności

Gminna komunikacja zyskuje popularność – sprawdź zmiany od października

Pierwszy miesiąc Gminnego Transportu Publicznego w Kamieńsku za nami! Dziękujemy wszystkim, którzy już korzystają z tego udogodnienia. 
1a
Choć to dopiero początek, frekwencja – szczególnie w kursach z zachodniej części gminy – pokazuje, że uruchomienie komunikacji było bardzo potrzebnym rozwiązaniem.

Od 1 października wchodzi odpłatność za przejazdy. Cena biletu jednorazowego: 4 zł


Dowozy szkolne:

Dzieciom, którym Gmina ma obowiązek zapewnić dowóz do szkół, Urząd Miejski zakupi bilety miesięczne (będą one rozdawane w szkole w ciągu najbliższych dni).
Pozostałe dzieci i młodzież (dla których organizacja dowozu się nie należy) będą mogły korzystać z biletów miesięcznych z ulgą 49%, w cenie 89,25 zł. 
Wszystkie pozostałe bilety zakupujemy u przewoźnika, tj. w autobusie.

Zniżki i ulgi:
Obowiązują wszystkie ustawowe zniżki (szczegóły foto poniżej).

Dodatkowo wprowadzamy:
  • - Studenci → 50% zniżki na bilety jednorazowe
  • - Seniorzy 60+ → 50% zniżki na bilety jednorazowe
  • - Seniorzy 70+ → przejazdy bezpłatne
  • - W granicach administracyjnych Kamieńska → wszyscy jeżdżą za DARMO!

Pojawią się dodatkowe kursy (np. do Podjeziora, Huty Porajskiej, Ochocic i Dąbrowy oraz Gorzędowa) oraz nowe przystanki (w Koźniewicach i Podjeziorze). Popołudniowe kursy linii K3 i K5 będą łączone. Szczegóły już wkrótce.

Od 13 października wprowadzimy drobne korekty w rozkładzie jazdy.

Dziękujemy za wszystkie podpowiedzi i sugestie – to dzięki nim możemy rozwijać komunikację w naszej gminie.


rozkladjazdy

 
arrow_left_alt Poprzedni artykuł
Aktywni Kamieńsk realizują zadanie publiczne finansowane z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego
Następny artykułarrow_right_alt
Ściegny: Tereny zmieniają się w nowoczesny Park Miejski
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=