Góra Kamieńsk - trasy rowerowe


      W okresie letnim Góra Kamieńska jest atrakcyjnym terenem dla jazdy rowerowej i pojazdów terenowych. Obiekt ten jest własnością BOT KWB Bełchatów S.A., a oprócz narciarskich atrakcji oferuje okazję obejrzenia wzorcowo wykonanej rekultywacji. Góra Kamieńska, na której funkcjonuje Stok, ma powierzchnię podstawy 1480 ha i wysokość niemal 200 m, a zostało przez Kopalnię zrekultywowane w kierunku leśnym, poprzez nasadzanie 14 000 sztuk/ha odpowiednio dobranych gatunków drzew i krzewów.

Wszyscy chętni którzy cenią sobie aktywny wypoczynek rowerowy zapraszamy na Górę Kamieńsk. Tam czekają na rowerzystów cztery kilkunastokilometrowe trasy rowerowe o charakterze rekreacyjnym z przepięknymi widokami krajobrazowymi, usytuowane na zboczach zwałowiska zewnętrznego porośniętego ciekawą roślinnością. Łączna długość tych tras to około 60 km.

Na rowerzystów czekają cztery trasy o różnym stopniu trudności:

- czerwona o długości 18 km – najdłuższa
- czerwona wariant "bis" o długości 18 km trudna
- żółta o długości 12 km - trudna
- niebieska o długości 12 km - łatwa

Najlepszą alternatywą dla odwiedzających jest rozpoczęcie wycieczki rowerowej od wjazdu wyciągiem narciarskim na szlaki ścieżek. Mapka szlaków (darmowa) dostępna w kasie ośrodka.

http://gorakamiensk.info


Zobacz również w kategorii: Trasy turystyczne

Powrót do góry