preloder
Oficjalna strona Miasta i Gminy Kamieńsk         Tel: 44 6817-123     44 6817-591    Fax: 44 6817-153           Strona BIP KamieÅ�sk          Elektroniczna Skrzynka Podawcza       Gospodarka Odpadami Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych        

Program CZYSTE POWIETRZE – nabór wniosków o dofinansowanie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi informuje, że z dniem 19 września 2018 r. rozpoczął nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi informuje, że z dniem 19 września 2018 r. rozpoczął nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze.

O dofinansowanie mogą starać się osoby fizyczne właściciele domów jednorodzinnych planujące termomodernizację i wymianę źródeł ciepła w swojej nieruchomości. Nabór wniosków potrwa do 31 grudnia 2027 r.

O dopłaty mogą ubiegać się osoby fizyczne:

  • właściciele już istniejących domów jednorodzinnych,
  • osoby posiadające zgodę na rozpoczęcie budowy nowego budynku jednorodzinnego.

Pieniądze mogą pomóc w wymianie, zakupie i montażu źródeł ciepła oraz termomodernizacji, co w praktyce oznacza możliwość sfinansowania m.in.:

  • ocieplenia domu,
  • wymiany okien i drzwi,
  • montażu lub modernizacji instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody,
  • wymiany starego, wysokoemisyjnego kotła grzewczego na paliwo stałe,
  • instalacji odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznej),
  • montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Gdzie i kiedy złożyć wniosek

Nabór wniosków o dopłaty w programie „Czyste powietrze” ruszył 19 września i potrwa do 31 grudnia 2027 roku. Zgłoszenia będą rozpatrywane na bieżąco. Formularze można składać do Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej drogą elektroniczną.

Spotkania informacyjne w całej Polsce

Ministerstwo Środowiska organizuje w gminach w całej Polsce cykl kilkuset spotkań edukacyjnych poświęconych programowi „Czyste powietrze”, gdzie można bezpośrednio uzyskać informacje jak ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu.

Pobierz (PDF, 446KB)

Drukuj

UDOSTĘPNIJ:

Galeria: