preloder
Oficjalna strona Miasta i Gminy Kamieńsk         Tel: 44 6817-123     44 6817-591    Fax: 44 6817-153           Strona BIP KamieÅ�sk          Elektroniczna Skrzynka Podawcza       Gospodarka Odpadami Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych        

Projekty ekologiczne w Publicznej Szkole Podstawowej w Kamieńsku

 

Projekt „Ekopracownia pod chmurką”

Z przyjemnością informujemy, iż Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamieńsku otrzymała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na utworzenie punktu dydaktycznego w ramach konkursu „Ekopracownia pod chmurką”. Całkowity koszt projektu to 61.170  zł, z czego 50.000 zł stanowi dotacja z WFOŚiGW w Łodzi natomiast 11.170 zł to środki, które zostaną przekazane przez Gminę Kamieńsk.
W ramach projektu na placu szkolnym przy ulicy Sportowej zostanie utworzony ogródek dydaktyczny pn. „Tu się nie nudzimy, tu się uczymy”. Znajdzie się w nim duża altana ze stołami i ławkami, w której odbywać będą się mogły lekcje przyrody. Zamontowane zostaną instalacje dydaktyczne i ścieżka sensoryczna. Założone zostaną małe ogródki warzywne i ziołowe oraz kąciki tematyczne poświęcone kwiatom, drzewom owocowym i pszczołom. Całość dopełnią posadzone rośliny ozdobne. Prace rozpoczną się wczesną wiosną.

Projekt „Niech modne się stanie zrównoważone korzystanie”

Jednocześnie od lutego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kamieńsku realizowany będzie projekt edukacji ekologicznej „Niech modne się stanie zrównoważone korzystanie”. Na realizację projektu również pozyskano dotację z w WFOŚiGW w Łodzi w kwocie 30.000 zł  natomiast  5.116,50 zł stanowić będzie dofinansowanie ze środków Gminy Kamieńsk. W ramach projektu zakupione będą pomoce dydaktyczne, przeprowadzone warsztaty i konkursy. Uczniowie pojadą na bezpłatne wycieczki jednodniowe oraz dofinansowana zostanie trzydniowa wycieczka w Bieszczady.

Drukuj

UDOSTĘPNIJ:

Galeria: