preloder
Oficjalna strona Miasta i Gminy Kamieńsk         Tel: 44 6817-123     44 6817-591    Fax: 44 6817-153           Strona BIP KamieÅ�sk          Elektroniczna Skrzynka Podawcza       Gospodarka Odpadami Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych        

Już w najbliższą niedzielę Bieg Tropem Wilczym

 

W niedzielę 3 marca 2019r. odbędzie się VII edycja największego biegu pamięci w Polsce. Biegu Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Miło nam poinformować, że Kamieńsk po raz kolejny stał się jednym z gospodarzy imprezy. Bieg to hołd i pamięć oddana Żołnierzom Niezłomnym.

Podobnie jak w latach ubiegłych przygotowaliśmy dwa dystanse do wyboru 5.000 m oraz 1.963 m. Każdy uczestnik przed startem otrzyma pakiet startowy, a w nim m.in numer startowy i okolicznościową koszulkę.

 

Gdy wybuchła wojna miał 13 lat. Mieszkał w Łodzi przy ul. Targowej 51. Był harcerzem. Gdy dowiedział się, że za noszenie munduru harcerskiego szuka go gestapo uciekł przez zieloną granicę do wujka do Radomska. Był to czerwiec 1940 roku. Tutaj wstąpił do konspiracji. W maju 1943 brał bezpośredni udział w likwidacji szefa Gestapo w Radomsku oraz jego zastępcy. W dniach 7-8 sierpnia 1943 uczestniczył w brawurowej akcji uwolnienia 41 żołnierzy AK i 10 Żydów z więzienia w Radomsku.

W dniu 8 listopada 2009 r. na zaproszenie burmistrza Kamieńska wziął udział w uroczystości odsłonięcia pomnika gen. bryg. Stanisława Sojczyńskiego – “Warszyca” w Kamieńsku. Podobizna kapitana Jerzego Stawskiego ps. Lubicz bo o nim mowa znajdzie się na koszulkach, którą otrzymają wszyscy uczestnicy biegu Tropem Wilczym w Kamieńsku.

 

Organizacja biegu z wykorzystaniem dróg publicznych wiąże się z utrudnieniami w ruchu drogowym szczególnie w miejscach, przez które przechodzi trasa biegu. Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.

Utrudnienia w godzinach 15:00-15:40 dotyczyć będą ulic: Sportowa, Armii Krajowej, Wojska Polskiego, Jana Nowaka, Hubala, Sikorskiego, Jagiellońska,  Kazimierza Wielkiego.

Drukuj

UDOSTĘPNIJ:

Galeria: