Pokochali Górę Kamieńską

Góra Kamieńska w zimowej odsłonie okazała się bardzo wspaniała, malownicza i … słoneczna. Pierwszy w tym roku pieszy rajd „Zakochaj się w/na Górze Kamieńskiej” już za nami.

Dopisała pogoda i turyści – na liście i w autokarze nie było wolnych miejsc. 50 osób, wspólnie z pracownikami Biura Promocji Powiatu, Turystyki i Sportu,  zdecydowało się poznać zimowe walory Góry Kamieńsk w ramach pieszego rajdu „Zakochaj się w/na Górze Kamieńskiej’, który odbył się 15 lutego.

Uczestnicy rajdu autokarem przewiezieni zostali do leśniczówki Leśnictwa Pytowice, gdzie czekał na nich podleśniczy Michał Kowalczyk, który był ich przewodnikiem na trasie na szczyt Kamieńskiej Góry. Jego opowieści o historii powstania tego miejsca, ewoluującym ekosystemie, najczęściej spotykanych w tych rejonach roślinach i zwierzętach oraz ciekawostki i anegdoty wzbogaciły promocję walorów turystycznych i krajobrazowych najwyższego wzniesienia w centralnej Polsce.

Góra Kamieńska to sztuczne wzgórze o wysokości 386 m n.p.m. powstałe jako zwałowisko zewnętrzne Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, położone na terenie naszego powiatu w gminie Kamieńsk, przy południowym krańcu Wysoczyzny Bełchatowskiej. Na jej północno-wschodnim stoku znajduje się Ośrodek Sportu i Rekreacji ze sztucznie naśnieżaną i oświetloną trasę narciarską. Z atrakcji narciarskich podczas ciepłej zimy naszym turystom nie udało się skorzystać, ale emocje towarzyszące jazdą czteroosobową kolejką krzesełkową o długości 760 m w pełni im to zrekompensowały.

W ośrodku na uczestników rajdu czekali Jakub Jędrzejczak, Wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego i Bogdan Pawłowski, Burmistrz Miasta i Gminy Kamieńsk, z ciepłym posiłkiem i całą masą prezentów. Rajd zakończył się wspólnym ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami.

Za pomoc i wsparcie w organizacji rajdu bardzo dziękujemy:

  • Burmistrzowi Miasta i Gminy Kamieńsk,
  • Nadleśnictwu Bełchatów
  • Ośrodkowi Sportu i Rekreacji „Góra Kamieńsk”

Źródło: https://www.radomszczanski.pl

Zdjęcia: Powiat Radomszczański - Biuro Promocji Powiatu, Turystyki i Sportu

Wyświetlono: 344

Drukuj Facebook

Zobacz również

Powrót do góry