Wieczorek Patriotyczny w ZSP w Gorzędowie

Tradycją ZSP w Gorzędowie stały się coroczne wieczory poetyckie – sentymentalne wędrówki do „krainy poezji”.

Tegoroczne jesienne spotkanie odbyło się 26 listopada i miało charakter patriotyczny, co ma związek z obchodami Roku Patriotyzmu. W ten sposób w szkole uczczono męstwo walczących o niepodległość i pokazać piękno naszej ojczyzny, za której wolność wielu ludzi oddało swoje życie.

Mottem tegorocznej uroczystości były słowa: „Jedną drogą dziś wszyscy idziemy”, by podkreślić, że droga naszego życia jest kontynuacją historycznych dróg i prowadzi ku doskonalszej wolności.

Wieczór przebiegł w podniosłej atmosferze. Zgromadził zaproszonych gości – Burmistrza Kamieńska Pana Bogdana Pawłowskiego, Skarbnik Panią Marię Ozgę, Panią Elżbietę Matuszczyk,  Panie z Referatu Edukacji: Panią Bożenę Ziembę i Panią Wandę Szulc, przedstawicieli Rady Rodziców, radnego Gorzędowa Pana Artura Wiewiórę, Prezesów stowarzyszeń i organizacji działających na terenie Gorzędowa: Panią Jadwigę Wanat i Pana Łukasza Płomińskiego, uczniów i ich rodziny oraz mieszkańców Gorzędowa. Tak licznie zgromadzona publiczność miała okazję na chwilę oderwać się od rzeczywistości i pomyśleć o ważnych rzeczach, o wartościach, którym na co dzień poświęcamy mało uwagi, a przecież są tak istotne dla każdego Polaka.

Podczas uroczystości zaprezentowane zostały najpiękniejsze wiersze, piosenki i scenki ukazujące miłość do Ojczyzny wielu pokoleń Polaków. Słuchając i oglądając, można było doświadczyć całej gamy uczuć: od refleksji, poprzez wzruszenie, zadumę, aż po radość. Uczniowie zaprezentowali się wspaniale, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Taka forma wieczornicy stała się wydarzeniem artystycznym, w czasie którego wszyscy uczestnicy tworzyli patriotyczny spektakl, będący jednocześnie piękną lekcją patriotyzmu.

Źródło: ZSP w Gorzedowie
pspgorzedow.superszkolna.pl

Wyświetlono: 363

Drukuj Facebook

Zobacz również

Powrót do góry