Patriotyczny "The Voice Kids"

W dniu 26 listopada 2019 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Gorzędowie odbył się konkurs piosenki patriotycznej inspirowany programem telewizyjnym „The Voice Kids”. Jego celem było wyłonienie najlepszego głosu w szkole. Konkurs był częścią wieczorku o charakterze patriotycznym.

Do zabawy zgłosiło się 17 uczestników: duet: Oliwia Ozga i Szymon Zięba (przedszkole), duet: Magdalena Fila i Julia Urbanik (kl. I), Mikołaj Mizera (kl. I), Patryk Czupiała (kl. II), Łukasz Krajewski (kl.II), Sara Zawisza (kl. III), Julia Olejnik (kl. IV), Natalia Skrobek (kl.IV), Zuzanna Majkowska (kl.V), Kamila Migalska (kl.V), Zuzanna Kozłowska (kl. VI), Stanisław Gnyp (kl. VI), Patrycja Sikora (kl. VI), Wiktoria Krajewska (kl. VI), Bartłomiej Dworzyński (kl.VIII).

Uczniowie przygotowali na ten dzień wybrane przez siebie dwa utwory: piosenkę patriotyczną i polski hit.

Na fotelach jury zasiedli następujący goście:

Głos Gminy - Burmistrz Kamieńska Pan Bogdan Pawłowski;

Głos eksperta – Pani Paulina Żelazna;

Głos rodziców - Pani Sylwia Lis;

Głos Gorzędowa - Pani Jadwiga Wanat;

Głos Szkoły - Pani Magdalena Cimcioch.

W konkursie nie zabrakło rozpoznawalnego akcentu show - obracanych foteli. W pierwszym jego etapie „Przesłuchania w ciemno”, nasi jurorzy byli odwróceniu tyłem do uczestników, którzy wykonywali piosenki patriotyczne. Nie widząc wykonawców, oceniali jedynie ich głos i na tej podstawie obracali swoje fotele. Jurorzy mieli bardzo trudny wybór. Każdy z naszych młodych artystów odwrócił aż 5 foteli, dlatego konieczna była krótka przerwa na wyłonienie regulaminowej zwycięskiej siódemki. Znaleźli się w niej:

Duet: Oliwia Ozga i Szymon Zięba,

Duet: Magdalena Fila i Julia Urbanik,

Sara Zawisza,

Zuzanna Majkowska,

Zuzanna Kozłowska,

Stanisław Gnyp,

Patrycja Sikora.

W drugim etapie to właśnie oni mieli możliwość wykonania polskiego hitu. Na wybór zwycięzcy w tej rundzie, oprócz jury, miała wpływ nasza wspaniała publiczność. Po zliczeniu wszystkich głosów: jury i publiczności zwyciężczynią tegorocznej edycji „THE VOICE KIDS” została PATRYCJA SIKORA z klasy VI. To właśnie ona zachwyciła wszystkich swoim wokalem w piosence Margaret „Byle jak”. Patrycja została nagrodzona przez Panią Dyrektor muzyczną statuetką!

II miejsce otrzymała Zuzanna Kozłowska, uczennica klasy VI.

III miejsce zdobył Stanisław Gnyp, uczeń klasy VI.

Jury postanowiło przyznać także nagrodę specjalną dla najmłodszych uczestników - duetu Oliwii Ozgi i Szymona Zięby.

Wyróżnione osoby otrzymały nagrody książkowe. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Jurorom złożono podziękowania za udział i pomoc w wyłonieniu finalistów.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY!!!

Szczególne podziękowania organizatorzy składają Pani Paulinie Żelaznej, która przyjęła zaproszenie do udziału w konkursie i uświetniła program swoim dwukrotnym występem.

Konkurs był jednym z działań zaplanowanych w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Kocham Cię, Polsko!”. Został przygotowany przez Panią Sylwię Możdżeń i Panią Maję Bielecką.

Źródło: Zespół Szkolno - Przedszkolny w Gorzędowie

https://pspgorzedow.superszkolna.pl

Wyświetlono: 320

Drukuj Facebook

Zobacz również

Powrót do góry